علت خرابی شیر برداشت تصفیه آب

علت خرابی شیر برداشت تصفیه آب

هنگامی که دستگاه تصفیه آب را برایتان نصب می‌کنند پس از نصب، یک شیر ظرفشویی کوچک در کنار شیر ظرفشویی اصلی برای برداشت آب تصفیه شده نصب می‌کنند. اما گاهی این شیرها دچار خرابی و نشتی می شوند. در این مقاله قصد داریم علت خرابی شیر برداشت تصفیه آب را بررسی کنیم و راه‌های تعمیر و تعویض شیر تصفیه آب را بیان کنیم.

علت خرابی و ایردات احتمالی شیر برداشت تصفیه آب

چکه کردن شیر برداشت تصفیه آب معمولا به دلیل افزایش سختی آب خروجی و سایش مغزی اتفاق می‌افتد، به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از تعویض مغزی یا شیر برداشت، ابتدا نسبت به سرویس دستگاه تصفیه آب خود اقدام نمایید. همچنین به این نکته دقت داشته باشید که ممکن است شیر برداشت در اثر استفاده نادرست (‌وارد کردن فشار بیش از حد به فلکه شیر‌) یا طولانی مدت، خراب شود. بنابراین هنگام استفاده از شیر برداشت تصفیه آب نکات درست را رعایت کنید. از مواردی که می توانید از برخی مشکلات جلوگیری کنید، خرید شیر برداشت با کیفیت است. شیر برداشت طلایی یکی از بهترین نوع شیر تصفیه آب می باشد. برای خرید بر روی لینک قبل کلیک کنید.

برخی مشکلاتی که ممکن است برای شیر تصفیه آب بوجود بیاید عبارتند از:

  • چکه کردن شیر برداشت:

هنگامی که شیر برداشت چکه کند باعث هدر رفتن آب می‌شود و علاوه ‌بر این نیز موجب کم شدن فشار داخل مخزن شده و دستگاه دوباره روشن خواهد شد. بنابراین دستگاه شما دائما در حال روشن و خاموش شدن است و این امر موجب استهلاک قطعات دستگاه می‌شود. هنگامی که شیر برداشت چکه کند، قطعا مغزی شیر برداشت تصفیه آب خراب شده است. راه حل این مشکل تعویض مغزی شیر برداشت می‌باشد.

مغزی شیر برداشت تصفیه آب:

اغلب دستگاه‌های تصفیه آب دارای شیر برداشت هستند. این شیرها معمولا ظریف و کوچک می‌باشند و تنها برای استفاده از آب تصفیه شده کاربرد دارند، در صورتی که آب دارای رسوب و سختی زیاد وارد شیر برداشت تصفیه آب شود، سریع موجب خرابی آن خواهد شد. از عواقب تعویض دیر هنگام فیلتر تصفیه آب، چکه کردن و نشتی شیر برداشت است. به هر دلیلی اگر شیر تصفیه آب خراب شد، می توانید مغزی آن را عوض کنید. برای آموزش چگونگی تعویض مغزی شیر برداشت روی لینک قبل کلیک کنید. معمولا اکثر مغزی شیرهای برداشت قابل تعویض هستند اما در برخی از مدل‌ها مغزی قابل تعویض نیست و می‌بایست کل شیر عوض شود.

علت خرابی شیر برداشت تصفیه آب

انواع مغزی شیر برداشت:

بخش داخلی مغزی شیر تصفیه آب ممکن است کوچک یا بزرگ باشد.اختلاف اندازه این دو در حد میلیمتر است و با اندازه‌گیری بسیار دقیق قابل تشخیص می‌باشد. مغزی‌های ریز و درشت هر کدام برای شیرهای مختلفی طراحی شده‌اند. در انتخاب مغزی مورد نظر علاوه‌بر بخش داخلی، بخش خارجی مغزی بسیار موثر است. قسمت‌های خارجی مغزی شیر برداشت که فلکه شیر و کلاهک شیر روی آن قرار دارد، در هر کارخانه به شکل متفاوتی طراحی و تولید می‌شود. ضخامت پیچ، رزوه‌های ریز یا درشت، دسته کوتاه یا بلند و‌… همگی این‌ها از عواملی هستند که ممکن است باعث شود، مغزی خریداری شده، مناسب شیر برداشت تصفیه آب شما نباشد.

علت خرابی شیر برداشت تصفیه آب

برای اینکه این مشکل برایتان پیش نیاید، پیشنهاد می‌کنیم که مغزی را بهمراه شیر فلکه آن خریدرای کنید تا روی شیر یرداشت تصفیه آب شما نصب شود. فروشگاه گوارنوش مغزی را به دو صورت تنها و به همراه فلکه به مشتریان خود عرضه می‌کند. مغزی و فلکه ممکن است همراه با فلکه اهرمی یا ستاره‌ای باشد. بنابراین نمونه متناسب با شیر برداشت تصفیه آب خود را انتخاب کنید.

  • ایجاد رسوب در علمک شیر دستگاه آب تصفیه کن:

علت دیگر در خرابی شیر تصفیه آب که در روند تصفیه کردن آب مشکلی ایجاد نمی‌کند ایجاد رسوب در علمک شیر برداشت می باشد، اما ظاهر شیر را خراب می‌کند. در این صورت می‌توانید با مواد جرم‌گیر ملایم، شیر را تمیز کنید، به گونه‌ای که نمای آن آسیب نبیند.

علت خرابی شیر برداشت تصفیه آب

  • شکستگی علمک شیر برداشت:

علت دیگر خرابی شیر برداشت تصفیه آب که اغلب به دلیل ایجاد رسوب و خورندگی ایجاد می‌شود، شکستگی در علمک است. با شکستگی علمک، برداشت آب، دچار مشکل خواهد شد، به همین دلیل باید کل شیر برداشت تصفیه آب را تعویض کنید. نشتی آب از علمک شیر برداشت تصفیه آب: نشتی از علمک شیر اغلب به علت خراب شدن اورینگ‌های اطراف آن است، تنها را تعمیر این مشکل، تعویض اورینگ‌ها می باشد که به سختی پیدا می‌شود.

 

برای بررسی و خرید انواع شیر برداشت با کیفیت مناسب به فروشگاه اینترنتی گوارنوش مراجعه کنید یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:
در صفحه های اجتماعی همراه ما باشید:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *