عکس آموزش نحوه اتصال فیلتر فرابنفش UV به دستگاه تصفیه آب خانگی

آموزش نحوه اتصال فیلتر فرابنفش UV به دستگاه تصفیه آب خانگی

نحوه نصب فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب خانگی موضوعی است که ما قصد داریم در این مطلب از به آن بپردازیم. همان طور که در مقالات پیشین بیان کردیم، فیلتر UV یا فرابنفش نوعی فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی است که با تابش نور فرابنفش در طول موج مشخصی، تمامی میکروب ها و میکروارگانیسم های داخل آب را که عامل بیماری هستند از بین می برد. این فیلتر که در کنار مضر بودن اشعه نور فرابنفش امروزه کاربردهای مختلفی دارد، به توصیه کارشناسان باید تنها در موارد اجباری روی دستگاه تصفیه آب نصب گردد. از این جهت، این فیلتر روی دستگاه های اسمز معکوس نصب نمیشود و در صورت لزوم می‌توانید آن را به صورت جداگانه خریداری کرده و با کمک پایه‌های مخصوص به دستگاه تصفیه آب نصب کنید. نحوه نصب فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب خانگی در ادامه ذکر شده است. پس اگر بنابر شرایط محیطی و آلودگی آب مصرفی نیاز است به خرید فیلتر فرابنفش و استفاده از آن روی دستگاه تصفیه آب خود را دارید، خواندن ادامه مطلب را از دست ندهید.

نحوه نصب فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب خانگی

همان طور که در ابتدای مطلب ذکر کردیم، نصب فیلتر فرابنفش تنها در دو صورت الزامی می شود و آن به شرح زیر است:

 1. آب شهری هیچگونه آلودگی میکروبی ندارد اما برای اطمینان خاطر خود قصد استفاده از این فیلتر را داشته باشید.
 2. آب ورودی به دستگاه تصفیه آب حاوی بار میکروبی بالایی باشد.
مطلب پیشنهادی: فیلتر فرابنفش چیست؟

با این حال مسئله اصلی، محل قرارگیری صحیح و نحوه نصب فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب خانگی است. برای نصب فیلتر فرابنفش باید طبق مراحل زیر پیش روید:

 • محل قرارگیری فیلتر فرابنفش در دستگاه تصفیه آب خانگی بعد از فیلتر مینرال یا کربن است.
 • در ابتدای نصب، شیر ورودی آب را بسته و دستگاه تصفیه را از برق جدا کنید.
 • سپس لامپ فرابنفش را داخل محفظه شیشه ای قرار دهید و با دقت سوکت های برق را بدان متصل کنید.
 • حال لامپ و محفظه شیشه ای را داخل محفظه استیل فیلتر قرار دهید.
 • محفظه استیل را با دقت به اتصالات مخصوص خود متصل کنید.
 • سپس با استفاده از پایه فیلتری که جداگانه آن را خریداری کرده اید، محفظه استیل را نزدیک به فیلترهای مینرال و کربن قرار دهید.
 • در این مرحله، باید شلنگ آب را از فیلتر آخر دستگاه تصفیه جدا کرده و از داخل فیلتر مینرال به داخل فیلتر UV ببرید.
 • در نهایت، شلنگ فوق را از خروجی فیلتر فرابنفش به شیر خروج آب تصفیه در سینک متصل کنید.

نکته لازم پس از نصب فیلتر فرابنفش

پس از نصب فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب خانگی باید به مهمترین نکته توجه کنید و آن تعویض به موقع فیلتر است. در واقع، اگر فیلتر فرابنفش را به موقع تعویض نکنید؛ موجب می شود کیفیت فیلتر از بین رفته و کارایی لازم برای ضدعفونی کردن آب را نداشته باشد. علاوه براین، ممکن است با این کار، محفظه شیشه ای اطراف لامپ فرابنفش شکسته شود و استفاده از دستگاه تصفیه با خطراتی همراه باشد.

میانگین طول عمر یک فیلتر UV یک سال است و اگر مشاهده کردید که نور آن به مرور در حال کم شدن است، زمان تعویض فرا رسیده است.

مزایای استفاده از فیلتر UV

فیلتر فرابنفش متشکل از چند بخش و قطعه می باشد و این بدان دلیل است که آب مستقیما با لامپ فرابنفش در تماس نباشد. به عبارتی دیگر، نور فرابنفش سرطانزا است و باید به خوبی ایزوله شود تا به بیرون انتشار نیابد. با این وجود فیلتر مذکور دارای محاسنی نیز می باشد که عبارتند از:

 • حذف کلیه میکروب ها اعم از باکتری و ویروس
 • سرعت گندزدایی بالا
 • تعویض آسان
 • امنیت و تاثیرگذاری بیشتر نسبت به کلر
 • ثابت ماندن طعم و مزه آب
 • انجام ضدعفونی کامل بدون دخالت مستقیم انسان

خرید و قیمت فیلتر فرابنفش

آنچه در این مطلب خواندید، نحوه نصب فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب خانگی بود. حال اگر آب شهری شما دارای آلودگی های بسیاری است و لازم است از فیلتر UV دستگاه تصفیه استفاده کنید، این امکان برای شما مهیا شده است تا به فروشگاه گوارنوش مراجعه کرده و با اطمینان خاطر به خرید این محصول بپردازید. در فروشگاه اینترنتی گوارنوش، انواع فیلترهای اورجینال دستگاه تصفیه آب با قیمت مناسب به فروش میرسد. شایان ذکر است که شما می توانید از مشاوره با کارشناسان ما نیز بهره مند گردید و با خرید از ما از خدمات نصب و حتی تعویض فیلتر نیز استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی:

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *