نکات و راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

نکات مهم و راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

در این مقاله با راهنما خرید دستگاه تصفیه آب خانگی همراه شما هستیم. امروزه به علت آلودگی بیش از حد آب های زیر زمینی، استفاده از دستگاه تصفیه آب برای منازل مسکونی و همچنین صنایع، بسیار ضروری است. مسلما قبل از اقدام به تهیه دستگاه تصفیه کننده آب، این سوال برای شما مطرح خواهد شد که “دستگاه تصفیه آب خانگی چی بخریم ؟” در این مقاله نکات مهم و راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را بیان کردیم تا شما عزیزان بتوانید، با توجه به کیفیت آب منطقه سکونت خود، بهترین انتخاب را داشته باشید. چرا که خرید دستگاه تصفیه آب مناسب، نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در این زمینه دارد. با مطالعه راهنما خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، اطلاعات بسیار مفیدی کسب خواهید کرد.

دستگاه تصفیه آب خانگی

پیش از بیان نکات مهم و راهنما خرید دستگاه تصفیه آب قصد داریم تعریف کوتاهی از سیستم های تصفیه آب داشته باشیم. دستگاه های تصفیه آب گزینه بسیار مناسبی جهت تصفیه و پاکسازی آب از هرگونه آلودگی هستند. این دستگاه ها مجهز به ۳ الی ۶ فیلتر تصفیه آب قدرتمند می‌باشند که تمام آلاینده‌ها و ناخالصی‌های آب را از بین می‌برند. روش های مختلفی نظیر تقطیر، نانو فیلتراسیون، اسمز معکوس، اولترافیلتراسیون و غیره جهت تصفیه آب وجود دارد که اسمز معکوس بهترین و دقیق ترین روش برای از بین بردن آلاینده‌ها در دنیاست. چرا که در این متد، ریزترین ذرات تا ۰.۰۰۰۱ میکرون از بین می‌رود. برای آشنایی بیشتر با

مکامیزم و نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب بر روی لینک زیر کلیک کنید:

» دستگاه تصفیه آب چیست؟

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

امروزه بسیاری از کمپانی های معتبر در دنیا دست به تولید انبوه دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی زده‌اند که برخی از آن ها به دلیل کیفیت و قدرت بسیار بالا، محبوب و پرطرفدار هستند. برای آشنایی با برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی، بر روی لینک قبل کلیک کنید.

مشاوره رایگان پیش از خرید:

بهترین ها را از ما بخواهید! در کنار شما هستیم

کاربرد دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی، ذرات آلاینده از قبیل مواد شیمیایی، رسوبات و مواد آلی و غیر آلی مثل فلزات سنگین، نیترات و انواع املاح معدنی مضر را که از طریق کودهای کشاورزی و فاضلاب های صنعتی و خانگی در آب آشامیدنی حل شده اند را به دام می اندازد و با حذف  آن ها از آب، از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.

یکی از مواد مضر موجود در آب، کلر است. این ماده شیمیایی خطرناک در آب آشامیدنی شهری وجود دارد و با هدف گند زدایی آب مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده باید بلافاصله بعد از این کار از آب حذف شود. چرا که یک بستر برای ابتلا به انواع بیماری های مختلف محسوب می شود. حذف کلر توسط دستگاه تصفیه آب ممکن است.

نکات مهم و راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

خرید دستگاه های تصفیه آب یک مورد تخصصی است به همین دلیل می‌بایست قبل از خرید به تحقیق و جمع آوری یکسری از اطلاعات در این زمینه بپردازید تا با دید بازتری محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید. در این مقاله سعی کردیم که موارد مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب را بیان کنیم تا حین خرید دچار سردرگمی نشوید و فریب حرف های برخی از فروشندگان را نخورید.

 • به دنبال محصولات ارزان قیمت نباشید!

دستگاه های تصفیه آب ارتباط مستقیمی با سلامت شما عزیزان دارد. بنابراین به  دنبال کیفیت باشید، نه به دنبال ارزان قیمت ها! هر چقدر در ساخت دستگاه از مواد و متریال بهتری استفاده شود، به همان میزان هزینه بیشتری صرف خواهد شد! نوع فیلترهای بکار رفته در تصفیه آب بسیا مهم است که در دامه به آن پرداخته‌ایم. هرچقدر کیفیت این فیلترها و بدنه‌ی آن‌ها بهتر باشد، به طبع قیمت بالاتری خواهد داشت.

 • جنس فیلتر تصفیه آب

مواد به کار رفته در ساخت فیلترهای تصفیه آب می‌بایست گیاهی و ارگانیک باشد تا آب با این مواد وارد واکنش شیمیایی نشود. فیلتر ممبران یا همان اسمز معکوس اگر اصل و با کیفیت باشد با نمونه بی‌کیفیت و تقلبی آن اختلاف قیمت ۲۰۰ هزار تومانی دارد.

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی
 • نوع دستگاه

دستگاه تصفیه آب انواع مختلفی دارند. دستگاه های اولترافیلتراسیون UF، دستگاه های تبادل یونی، دستگاه های نانوفیلتراسیون NF و اسمز معکوس RO که اغلب دستگاه های اسمز معکوس و فیلتراسیون برای استفاده در منازل مناسب‌تر هستند.

 • تعداد فیلتر

در واقع تمام دستگاه های اسمز معکوس OR در ۵ مرحله آب را تصفیه می‌کنند. اما بسیاری از کمپانی ها برای افزایش خاصیت آب و طول عمر دیگر فیلترها، چند عدد فیلتر تصفیه آب به دستگاه اضافه می‌کنند. اما برخی از شرکت ها قصد دارند با اضافه کردن فیلترهای اضافی و بی خاصیت، تنها قیمت دستگاه را افزایش دهند. بهترین و استانداردترین دستگاه در حال حاضر، دستگاه تصفیه آب ۶ مرحله ای است که علاوه بر فیلترهای اصلی، یک عدد فیلتر مینرال یا قلیایی دارد. فیلتر مینرال بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن که حین تصفیه از بین رفته است را به آب اضافه می‌کند. فیلتر قلیایی وظیفه تنظیم PH آب و تولید آب قلیایی را دارد. برای آشنایی با مزایای آب قلیایی مقاله آب قلیایی چیست را مطالعه کنید. بنابراین حین خرید می‌بایست بسیار دقت کنید و از فروشنده تضمین بگیرید که مبادا با اضافه کردن فیلترهای بیهوده، مبلغ بیشتری از شما بگیرد. مواد به کار رفته در ساخت فیلترهای تصفیه آب می‌بایست گیاهی و ارگانیک باشد تا آب با این مواد وارد واکنش شیمیایی نشود. فیلتر اسمز ممبران یا همان اسمز معکوس اگر اصل و با کیفیت باشد با نمونه بی کیفیت و تقلبی آن اختلاف قیمت ۲۰۰ هزار تومانی دارد.

 • برند و مارک دستگاه

بسیاری از افراد هنگام خرید به دنبال انتخاب یک برند مناسب و با کیفیت هستند و سوالی که قبل از خرید دستگاه های تصفیه آب به دنبال پاسخ آن هستند این است که: دستگاه تصفیه آب خانگی چه مارکی خوبه ؟ در میان برندهای موجود در بازار ایران، دستگاه های تصفیه آب تایوانی بسیار پرطرفدار هستند. چرا که این کشور مبدا اصلی تولید انبوه انواع دستگاه تصفیه آب در جهان است. دستگاه های تایوانی از کیفیت و قدرت بالایی برخوردار می‌باشند به همین دلیل است که اغلب به دنبال دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل هستند. اما امروزه با توجه به شرایط کنونی و اعمال تحریم ها در ایران، دستگاه های تقلبی و مونتاژ شده به نام اصل به فروش می‌رسند. حال چگونه می‌توان تشخیص داد که یک دستگاه اصل است یا تقلبی؟ یکی از نشانه های دستگاه اصل این است که تمام قطعات می‌بایست دارای یک برند باشند. در غیر این صورت باید به اصل بودن آن شک کنید! برند مورد نظر باید سایت رسمی داشته باشد. در غیر اینصورت دستگاه تقلبی یا مونتاژ شده است. برای آشنایی بیشتر با برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی به لینک قبل مراجعه کنید.

برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب
 • نوع اتصالات دستگاه

از دیگر نکات مهم و راهنما شما در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی توجه به نوع اتصالات آن است. در این دستگاه‌ها از دو نوع اتصالات مهره ای و فیتینگی استفاده می‌شود. سرعت باز و بسته شدن در اتصالات مهره ای، کند است اما ضریب اطمینان در آنها بسیار بالاست. به همین دلیل اگر دستگاه شما دارای این مدل اتصالات بود، خیالتان از این بابت راحت باشد. هرچند که این نوع اتصالات دیگر رایج نیست. اتصالات فیتینگی دارای سرعت باز و بسته شدن بالایی می‌باشند که عموما از این نوع اتصالات در دستگاه های تصفیه آب استفاده می‌کنند. فقط دقت کنید که اتصالات فیتینگی از نوع مرغوب و باکیفیت آن باشد. معمولا اتصالات تایوانی از برندهای SC و ORGANIC کیفیت بالایی دارند. میزان کیفیت این اتصالات طی ۳ سال مشخص خواهد شد.

اتصالات دستگاه تصفیه آب
 • مخزن ذخیره تصفیه آب

یکی از مهمترین مواردی که باید با آن بسیار توجه کنید، مخزن دستگاه تصفیه آب است. چرا که آب تصفیه شده جهت نگهداری در مخزن قرار می‌گیرد تا به مرحله مصرف برسد. در این مخازن آب به صورت راکد و طولانی مدت نگهداری می‌شود، به همین دلیل اگر این مخازن از کیفیت بالایی برخوردار نباشند باعث رشد باکتری و جلبک شده و آب تصفیه شده را آلوده می‌کند.

» خرید مخزن ذخیره تصفیه کننده آب تانک پک

انواع مخزن دستگاه تصفیه آب
 • گارانتی و خدمات پس از فروش

بسیار مهم است که شما عزیزان از فروشگاهی خریداری کنید که محصولاتش دارای گارانتی و اصالت کالا باشد. در این صورت دیگر جای نگرانی نخواهد بود. از موارد دیگر ارائه خدمات پس از فروش به مدت طولانی است. چرا که نصب، سرویس و عیب یابی می‌بایست توسط افراد متخصص در این زمینه صورت بگیرد. بنابراین خرید از یک نمایندگی و فروشگاه معتبر بسیار حائز اهمیت است.

انواع دستگاه تصفیه آب از نظر شکل ظاهری

در ادامه و تکمیل موارد راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی باید اضافه کنیم که سیستم های تصفیه آب خانگی از نظر شکل ظاهری به دو دسته زیر سینکی و رومیزی تقسیم می شوند.

دستگاه تصفیه آب رومیزی

دستگاه های رومیزی همانطور که از اسمشان پیداست، روی کابینت و سطح قرار می‌گیرد و باید با دیگر وسیله های داخل آشپزخانه و همچنین دکور آشپزخانه هماهنگ باشد. دستگاه های تصفیه آب رومیزی از نظر عملکرد و قدرت مشابهه دستگاه های زیر سینکی هستند. در این مطلب قصد داریم که اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما بگذاریم تا با آگاهی بیشتر و با توجه به سلیقه خودتان، بهترین انتخاب را داشته باشید. در واقع دستگاه های رومیزی نسبت به دستگاه های زیر سینکی، قیمت بیشتری دارند. این اختلاف قیمت به دلیل تفاوت شکل ظاهری است. دستگاه های رومیزی به دلیل اینکه در معرض دید هستند، زیباتر و شکیل تر می باشند و با الگوبرداری از دیگر لوازم آشپزخانه تولید می شوند.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

منظور از دستگاه های تصفیه آب خانگی زیر سینکی همان تصفیه آب های معمولی است که در زیر سینک ظرفشویی قرار می گیرد و آب تصفیه شده از طریق یک شیر برداشت اهرمی که روی سینک ظرفشویی تعبیه می گردد؛ مورد مصرف قرار می گیرد. این نوع دستگاه ها ابعاد مختلفی دارند و برای افرادی که دوست ندارند دستگاه تصفیه کننده آب در معرض دید باشد؛ مناسب است.

دستگاه تصفیه آب خانگی چه مارکی خوبه‌؟

بسیاری از شما عزیزان پس از آشنایی با تمام موارد و نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی این سوال برایتان مطرح می شود که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم یا دستگاه تصفیه آب خانگی چه مارکی خوبه؟ با راهنمای درست و دقیق در زمینه خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توانید با بهترین برندها و مارک های موجود در بازار آشنا شوید. در ادامه قصد داریم برخی از برندهای معتبر را معرفی کنیم. نکته بسیار مهمی که ابتدا باید به آن اشاره کنیم، این است که در حال حاضر بیشتر برندهای موجود در ایران مونتاژ هستند و تحت لیسانس برند مورد نظر نیستند.

به همین دلیل هیچ سایت، فروشگاه و شرکتی نمی تواند ادعای تحت لیسانس آمریکا، کانادا، آلمان و غیره را برای دستگاه تصفیه آب داشته باشند. اما برخی از برندهای تایوانی در ایران وارد می شود و توسط نمایندگان رسمی این برندها در بازار عرضه می شوند. برندهای سی سی کی یا سی سی کا، سافت واتر، ایزی ول آکواجوی، آکواپرو و تکومن از جمله برندهای تایوانی معتبر و موجود در بازار ایران است. اما در بسیاری از محصولات MADE IN TAIWAN حک شده است. با مطالعه دقیق راهنمای خرید دستگاه آب تصفیه کن با روش تشخیص نمونه اصل و اورجینال از نمونه تقلبی آشنا می شوید.

تشخیص دستگاه تصفیه آب اصل و اورجینال از نمونه تقلبی و جعلی

اگر می خواهید دستگاهی که خریداری می کنید اصل و اورجینال باشد، به یک فروشگاه معتبر یا نمایندگی رسمی آن برند، مراجعه کنید. از موارد مهمی که باید حین خرید به آن توجه کنید این است که می‌بایست روی تمامی قطعات دستگاه نام برند و جمله MADE IN TAIWAN حک شده باشد. و در نهایت مهم ترین مورد، داشتن گارانتی و اصالت دستگاه است.

نحوه تشخیص دستگاه اصل از تقلبی
سخن پایانی:

انتخاب و خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب بسیار مهم و ضروری است. چرا که با سلامتی شما ارتباط مستقیم دارد. اگر دستگاهی از نظر کیفیت ضعیف باشد نمی تواند در طولانی مدت آب را به خوبی تصفیه کند و دائما نیاز به سرویس و تعویض فیلتر خواهد داشت و همین امر باعث می‌شود که شما عزیزان هزینه های بسیاری جهت تعمیر و تعویض فیلترها و قطعات دستگاه پرداخت کنید. امیدواریم، خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه همراه ما بودید، بسیار خرسندیم!

فروشگاه اینترنتی تصفیه آب گوارنوش عرضه کننده تمامی برندهای معتبر با بهترین قیمت‌ها است. شما عزیزان می‌توانید با خرید از فروشگاه گوارنوش از تخفیفات ویژه و خدمات رایگان ما بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع دستگاه تصفیه آب و هوا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

در صفحه‌ های اجتماعی همراه ما باشید:

5 پاسخ
 1. ناهید رنجبر گفته:

  مقالتون واقعا عالی بود من از خودتون هم دستگاه گرفتم و خیلی راضی بومد از خدماتتون، برای سرویس دوره ایی و تعویض فیلترها میتونیم خودمون انجام بدیم؟

 2. هانیه گفته:

  سلام وقت بخیر. من از جایی خرید دستگاه تصفیه آب داشتم بعد از اینکه اوردن خونه از پمپش هر یک ساعت چکه میکرد بعدش که بهشون گفتم گفتن مشکلی نداره و طبیعیه. میشه لطفا راهنمایی کنین

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *