تفاوت آب تصفیه شده با آب معدنی

تفاوت آب تصفیه شده با آب لوله کشی و آب معدنی

آب آشامیدنی را می‌توان یکی از فاکتورهای مهم بر سلامت انسان دانست. همانطور که میدانید انسان بدون غذا تا چند روز می تواند زنده بماند اما بدون آب آشامیدنی عمر انسان به بیش از سه روز نخواهد کشید. بنابراین آب از اصلی ترین عوامل زندگی روزمره انسان است که قدر آن را با قطعی چند ساعته آب منازل خود متوجه خواهیم شد. اما نکته مهم در این سوال مطرح می شود که آبی که امروزه در حال مصرف آن می باشیم آبی سالم و عاری از مواد مضر برای بدن انسان می باشد یا خیر؟ در ادامه مقاله با این بحث بیشتر آشنا خواهیم شد و تفاوت آب تصفیه شده با آب لوله کشی و آب معدنی را بطور کامل بررسی خواهیم نمود. پس با ما همراه باشید.

چرا باید آب تصفیه شده بنوشیم؟

آب معدنی چیست؟

آب معدنی چیست؟ آب معدنی به آب هایی اطلاق می‌گردد که به صورت مستقیم از چشمه های آب معدنی در کوهستان ها گرفته شده و در بطری های بسته بندی شده به فروش می‌رود. این نوع از آب ها دارای مواد معدنی بسیار مفیدی برای بدن انسان می باشند که البته باید بگوییم به دلایل متعددی امکان تولید و بسته بندی آن ها به تعداد زیاد و به صورت مداوم میسر نمی باشد. این نوع از آب ها همانطور که گفته شده از کوهستان ها سرچشمه می گیرند و شرکت های تولید آب های معدنی اگر بخواهد آن ها را به مقدار زیادی بسته بندی نمایند به چرخه طبیعت و محیط زیست ضربه سنگینی وارد خواهد شد. همچنین از سوی دیگر آب های معدنی جریانات فصلی می باشند که با ذوب شدن یخ و برف های کوه ها از دل خاک بیرون می آیند. از مشکلات دیگر شرکت های تولید و بسته بندی آب معدنی احتمال ورود هرگونه میکروب و آلایندگی به داخل آب می باشد که برای رفع این مشکل باید به بالاترین نقطه از کوه صعود کرده و شروع به جمع آوری آب نمایند، که البته این عمل چندان با عقل جور در نمی‌آید. حال که نمی‌توانیم از آب های معدنی به صورت مداوم استفاده نماییم راه کار چیست؟ باید بگوییم که اصلا نگران نباشید در ادامه شما را به یکی از بهترین روش های تولید آب معدنی و سالم آشنا خواهیم کرد تا سلامت خود و خانواده خود را تضمین نمایید.

آب معدنی بخوریم یا نه؟

آب معدنی بخوریم یا نه؟ آب های معدنی ممکن است دارای مقادیر کمی ناخالصی باشند که این ناخالصی ها با عبور از فیلترهای مختلف ضدعفونی و میکروب زدایی می شوند. این نوع از آب ها مستقیما از چشمه ها داخل بطری های پلاستیکی پر می شوند و تا جای ممکن تغییری در ساختار آن داده نمی شود و فقط به دلیل عبور از برخی فیلترها کمی از لحاظ طعم، مزه و بو بهبود پیدا می‌کنند. با توضیحاتی که داده شد آب های معدنی هزینه و مشکلات فراوانی را در بحث تولید و بسته بندی دارا می‌باشند. این نوع از آب ها از جمله آب های بسیار مفید و سالم برای بدن انسان می باشند که متاسفانه به دلیل مشکلات اشاره شده امکان تولید آن ها در میزان کلان وجود ندارد.

اما آیا سلامت ما در بحث نوشیدن آب با وجود این مسائل در خطر می باشد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که خیر در بحث آب های آشامیدنی خوشبختانه خطری سلامت ما را تهدید نمی‌کند. زیرا شرکت های بسته بندی آب معدنی اقدام به تولید آب هایی با عنوان آب آشامیدنی می‌نمایند که سالم و عاری از هرگونه میکروب و مواد مضر می‌باشد. در این رابطه در قسمت زیر به توضیح کاملی از این نوع از آب‌ها خواهیم پرداخت.

آب آشامیدنی چیست؟

آب آشامیدنی چیست؟ اگر بر روی بطری های آب که از مغازه ها و فروشگاه ها خریداری می نمایید را مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که به جای نوشتن واژه آب معدنی، آب آشامیدنی نوشته و درج شده است. باید بگوییم که این نوع از آب، آب هایی می‌باشد که از سفره های آب زیرزمینی استخراج گردیده و پس از انجام عملیات تصفیه و گندزدایی در بطری های مختلف بسته بندی شده و وارد بازارهای فروش می گردد. باید بگوییم که این نوع از آب ها از نوع آب های تصفیه شده است که در بسته بندی های مختلف در فروشگاه ها موجود می‌باشد.

آب تصفیه شده چیست؟

آب تصفیه شده چیست؟ آب های زیرزمینی یا آب لوله کشی به کمک دستگاه های تصفیه آب در چندین مرحله مورد فیلتر و تصفیه قرار می گیرند تا عاری از هرگونه آلودگی و مواد مضر گردند. تصفیه آب باعث می شود تا انواع باکتری ها، جلبک ها، قارچ ها، انگل ها، آلاینده های شیمیایی و فلزاتی مانند مس و سرب در صورت وجود در آب به صورت کامل حذف شوند. روش های مختلفی برای تصفیه آب در مقیاس کلان شهری و خانگی وجود دارد که می توان از آن ها برای پاک سازی و فیلتراسیون آب های آشامیدنی استفاده نمود. در بیشتر کشورها آب های آشامیدنی توسط تصفیه خانه های شهری تصفیه شده و سپس به سیستم آبرسانی شهری منتقل می گردد. آب آشامیدنی در سراسر جهان دارای استانداردهای متفاوتی است که این استانداردها باید از میزان قابل قبولی بر اساس استانداردهای سازمان جهانی برخوردار باشند. همچنین می توان آب های لوله کشی خانه ها را برای اطمینان بیشتر با استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی تصفیه نمود تا آبی عاری از هرگونه آلوده را به مصرف رسانید.

» آیا آب تصفیه شده بر درمان سنگ کلیه تاثیر دارد؟

آب معدنی بهتر است یا آب تصفیه شده؟

آب معدنی بهتر است یا آب تصفیه شده؟ حالا که با این دو نوع از آب های آشامیدنی آشنا شدیم باید بررسی نماییم کدام یک برای بدن و سلامت انسان مفیدتر می باشند؟ در این مرحله باید بگوییم که همانطور که توضیح داده شد منظور از آب های معدنی، آب های آشامیدنی می باشد که در سراسر فروشگاه ها عرضه می گردد که در لفظ عامیانه از آن ها به عنوان آب معدنی نام برده می شود. آب های آشامیدنی در بطری های پلاستیکی بسته بندی می گردد که تولید و عرضه آن ها در مقیاس جهانی بر روی محیط زیست اثرات تخریب پذیری را بجای می گذارد. امروزه با افزایش آگاهی مردم از میزان تاثیر زیست محیطی این بطری های پلاستیکی، بیشتر به سمت استفاده از آب های تصفیه شده و سالم روی آورده اند. به راحتی می توانیم با تهیه یک دستگاه تصفیه آب و بدون هیچگونه دردسری از آب تصفیه شده استفاده نماییم و در طول شبانه روز به آن دسترسی داشته باشیم. همچنین علاوه بر اثرات بسیار مهم آن بر روی سلامت خود و خانواده، از تولید بیشتر پلاستیک و بطری های پلاستیکی جلوگیری نماییم. این دستگاه های تصفیه آب با داشتن فیلترهای موثر و قوی، کلیه املاح مضر در آب های آشامیدنی را تصفیه نموده و آبی سالم و گوارا را به انسان تحویل می دهند. در واقع آب آشامیدنی داخل بطری های آب در فروشگاه ها همان کیفیت آب تصفیه شده خانگی را دارا می باشد و تقریبا می توان گفت تفاوت آن ها بسیار ناچیز است. مگر اینکه شرکت های عرضه کننده آب، به صورت جداگانه اقدام به اضافه کردن مواد معدنی به این آب ها نمایند.

مشاوره رایگان پیش از خرید:

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه خرید انواع دستگاه آبسردکن و اطلاع از قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.
فواید نوشیدن آب تصفیه شده

همانطور که می دانید بخش عمده ای از وزن بدن را آب تشکیل می دهد که نوشیدن آن به اندازه کافی در طول روز بسیار مهم است. در خصوص فواید نوشیدن آب تصفیه شده لازم است به این نکته اشاره کنیم که این آب املاح مضری مانند نیترات، کلر، نیتریت، آرسنیک و سایر ذرات مضر محلول در آب شهری را ندارد و به سلامت بدن کمک می کند. ضمنا نوشیدن آب پوست را شفاف و جوان می کند و از خشک شدن آن هم جلوگیری می کند. توجه داشته باشید که آب تصفیه شده عاری از رسوبات است و به این ترتیب جلوی ابتلا به سنگ کلیه را می گیرد. از دیگر فواید نوشیدن آب تصفیه شده، می توان به حذف کلر اشاره کرد. فیلتر آلکالاین نیز آب را یونیزه قلیایی می کند و از بروز بیماری های پوستی پیشگیری می کند. خارش و پوسته پوسته شدن پوست و همچنین کک و مک هم با نوشیدن آب تصفیه شده به حداقل می رسد.

بیشتر بدانید:

مزایا و فواید نوشیدن آب تصفیه شده چیست؟

عوارض نوشیدن آب معدنی

آب معدنی با وجود مزایایی که دارد، اگر در معرض نور آفتاب قرار بگیرد، ترکیب های نامطلوبی را به آن اضافه می کند که بسیار مضر است. چرا که تابش نور، مشتقات نفتی بطری آب را از آن جدا کرده و منجر به حل شدن آن ها درون آب می گردد. این موضوع احتمال ابتلا مصرف کنندگان به بیماری سرطان را به حد قابل توجهی افزایش می دهد. این در حالی است که آب تصفیه شده طبق ضوابط وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد ایران  در مخزنی که از جنس استیل استنلس نگیر و خالص ساخته شده است، نگهداری می شود که به هیچ وجه، رنگ و بو و کیفیت آب را تحت تاثیر قرار نمی دهد. بنابراین می توانید با استفاده از دستگاه تصفیه آب، از عوارض نوشیدن آب معدنی در امان بمانید.

آب جوشیده بهتر است یا آب تصفیه؟

آب جوشیده بهتر است یا آب تصفیه؟ از زمان های گذشته جوشاندن آب یک روش های موثر برای از بین بردن آلودگی ها و مواد مضر از آب آشامیدنی می باشد و بویژه برای کسانی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند می‌تواند مفید باشد. همچنین جوشاندن آب می تواند کلر موجود در آن را حذف نموده و روشی خوبی برای بهتر کردن طعم آب باشد. آب جوشیده شده از انواع آب های سالم می باشد اما باید اشاره کنیم که سالم ترین نوع آب نیست. فرآیند جوشاندن آب باعث از بین بردن آلاینده های درون آن می گردد اما همچنین این جوشاندن، مواد معدنی و الکترولیت های طبیعی و مواد معدنی مفیدی مانند کلسیم و منیزیم موجود در آب را نیز از بین می‌برد. اگرچه بطور معمول آب لوله کشی به عنوان منبع مواد معدنی بشمار نمی رود، اما هر عاملی که منجر به کاهش جذب مواد معدنی در بدن انسان شود می تواند بر سلامتی تاثیر منفی بگذارد. پس توصیه می گردد با استفاده از دستگاه های تصفیه آب مناسب و اصل و همچنین استفاده از فیلترهای مرغوب و با کیفیت، برای سلامت خود آبی سالم را تهیه و مصرف نمایید.

 کلام پایانی

در این مقاله سعی داشتیم تا با انواع آب های آشامیدنی آشنا شویم و بهترین نوع آن را برای مصرف خانگی معرفی نماییم. از بهترین راه های برخورداری از آبی سالم استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی می‌باشد. البته باید متذکر شویم که آب های آشامیدنی لوله کشی در مناطق مختلف دارای استانداردهای مشخص و قابل قبولی می باشد که شما عزیزان می توانید استاندارد آب منطقه خود را از سازمان استاندارد آب شهری جویا شوید. آب های تصفیه شده تقریبا برای آشامیدن، آبی بی خطر بشمار می‌روند و با استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی می توانید هرگونه آلودگی خاصی که ممکن است در آب لوله کشی وجود داشته باشد را از بین ببرید. به یاد داشته باشید که کیفیت آب آشامیدنی بستگی کامل به محل زندگی شما دارد و می تواند بسیار متفاوت باشد. شما عزیزان برای هرگونه سوال و مشاوره نیز می‌توانید به راحتی با پشتیبان های ما در تماس بوده و از بهترین راهنمایی از طرف این دوستان بهره مند شود.

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *