تشخیص فیلتر ممبران اصلی از تقلبی

نحوه تشخیص فیلتر تصفیه آب ممبران اصلی از تقلبی

تشخیص فیلتر ممبران اصلی از تقلبی موضوعی است که در این مطلب بدان پرداخته ایم. اگر به دستگاه تصفیه آب دقت کرده باشید، حتما دانسته اید که شامل فیلترهای متفاوتی است. فیلتر ممبران همان فیلتر مرحله چهارم دستگاه آب تصفیه کن خانگی است که مهم ترین بخش دستگاه محسوب می‌شود. این فیلتر بسیار قدرتمند عمل کرده و به شدت سختی آب را کاهش می دهد. مدل ها و برندهای متنوعی از فیلتر ممبران وجود دارد که متاسفانه باید گفت فیلترهای تقلبی ممبران نیز در بازار بسیار به چشم می‌خورند. ما در این مقاله جهت سهولت در خرید این فیلتر (اسمز معکوس)، تمامی راهکارهای موثر برای شناسایی اصل و تقلبی بودن فیلتر ممبران را بیان کردیم.


نقش فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب

فیلتر ممبران مهم‌ترین قسمت دستگاه تصفیه آب بشمار می‌آید. در واقع فیلتر ممبران، اصلی ترین بخش عمل تصفیه آب را انجام می‌دهد و تکنولوژی مهمی به نام اسمز معکوس در غشای آن طراحی شده است. این فرآیند غلظت آب را شناسایی کرده و با کاهش سختی آب، آبی سالم، تمیز و بدون آلودگی و ناخالصی را خارج می‌کند. در اصل، می توان اینگونه بیان کرد که اگر فیلترهای قبلی که شامل فیلتر الیافی، کربن فعال و کربن بلاک است به درستی آب را تصفیه نکنند؛ عملکرد فیلتر ممبران دچار اختلال شده و درنهایت طول عمر آن کاهش می‌یابد.

نحوه تشخیص فیلتر ممبران membrane اصلی و تقلبی

فیلتر ممبران از حساسیت بالایی برخوردار است، بنابراین باید از دو نوع ماده نگهدارنده به منظور پیشگیری از رشد عوامل میکروبی و فساد فیلتر در آن استفاده کرد. تولید این فیلتر نیز حساسیت‌های خاص خود را دارد و باید پس از تولید سریعا بسته بندی شود تا در معرض هوای آزاد قرار نگیرد.
متاسفانه سودجویان بازار از فیلتر تصفیه آب نیز غافل نمانده‌اند و فیلترهای تقلبی را وارد بازار کرده اند. فیلترهایی که در بازار مشاهده می کنید ساخت چین، ایران، تایوان و آمریکا هستند که در برخی از آن ها نظارت خوبی صورت نمی گیرد. اگر فیلتر ممبران تصفیه آب به درستی تولید و بسته بندی نشود، عمر و کیفیت آن پایین خواهد آمد. همان طور که ذکر کردیم قرار است در این مطلب به نحوه تشخیص فیلتر ممبران اصلی از تقلبی بپردازیم.

راهکارهای شناسایی اصل و تقلبی بودن ممبران

روش هایی وجود دارد که شما با آگاهی نسبت به آنها می‌توانید ممبران اصل را از تقلبی آن تشخیص دهید. متاسفانه امروزه به دلیل آن که اکثریت فیلترهای موجود در بازار، تقلبی هستند پیدا کردن یک فیلتر اصل، بسیار دشوار شده است. البته لازم به ذکر است که فیلترهای اصل از قیمت بالایی برخوردار هستند و برخی افراد به دلیل ارزانی و قیمت کمتر سراغ آن ها می‌روند. روش های تشخیص فیلتر ممبران اصلی از تقلبی به شرح زیر هستند:

تعداد لایه های فیلتر ممبران:

فیلترهای ممبران بازار به صورت ۱۱ لایه و ۱۳ لایه هستند. البته تعداد لایه های فیلتر ملاک اصلی و تقلبی بودن آن نمی باشد ولی سعی کنید فیلترهای ۱۳ لایه را خریداری کنید تا از کیفیت آن مطمئن باشید.

وزن فیلتر:

معمولا فیلترهایی که از لایه های کمتری برخوردار باشند وزن سبکی نیز دارند که می تواند ملاکی بر تقلبی بودن آن باشد. به همین دلیل این موضوع را حین خرید فیلتر در نظر بگیرید.

بسته بندی فیلتر:

بسته بندی فیلتر ملاک مهمی برای اصلی و تقلبی بودن ممبران است. پیشنهاد ما به شما این است که علائم اصل بودن فیلتر را روی بسته بندی چک کنید.

برچسب فیلتر:

حین خرید فیلتر ممبران باید به اعداد روی آن و مشخصات شرکت تولید کننده که روی برچسب فیلتر درج شده است دقت کنید. بنابراین، اگر برچسب روی فیلتر کج باشد، نام شرکت تولید کننده روی آن نباشد و دارای هولوگرام نباشد این فیلتر تقلبی است. پس حتما نوشته های روی فیلتر را با دقت بخوانید.

برند فیلتر:

برندهای فیلتر ممبران را نیز دقت کنید زیرا نشان دهنده فروشگاه و تولید کننده آن میباشد. شما می توانید برند فیلتر را در اینترنت جستجو کرده و پس از مطمئن شدن از سازنده فیلتر آن را خریداری کنید. برندهای تقلبی بسیاری از فیلتر وجود دارد که باید از خرید آنها خودداری کنید. برندهای معتبر بازار شامل: برند فیلمتک، ممبرانیوم، سی سی کا، سافت واتر، ROmax، هایدروناتیک، CSM و غیره می‌شود.


» خرید فیلتر ممبران فیلمتک

میزان حجم آبدهی:

روی فیلترهای ممبران معمولا میزان آبدهی آن بر حسب گالن درج شده است. این فیلتر معمولا ۵۰ و ۷۵ گالنی می‌باشد. اصولا، فیلترهای با ظرفیت ۷۵ گالن تقلبی هستند بنابراین از فیلترهای ۵۰ گالنی استفاده کنید و این عدد را با عدد روی برچسب تطابق دهید تا از اصلی بودن فیلتر ممبران اطمینان حاصل کنید.

مواد نگهدارنده:

همان طور که اشاره کردیم، بسته بندی فیلتر از اهمیت بالایی برخوردار است و هرگز نباید در معرض هوای آزاد قرار بگیرد. بنابراین برای آن که بدانید یک فیلتر ممبران اصلی است یا تقلبی به بوی مواد نگهدارنده حین بازکردن بسته بندی توجه فرمایید.
لازم به ذکر است که بدانید که تشخیص اصل و تقلبی بودن ممبران کمی دشوار شده است و نمونه های تقلبی تقریبا مشابه نمونه اصلی هستند.

علائمی که اشاره کردیم می تواند تا حدی به شما کمک کند؛ اما جهت تشخیص اصل یا تقلبی بودن ممبران حضور و راهنمایی یک فرد متخصص الزامی است. اگر نیاز به مشاوره رایگان در این زمینه دارید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:

جهت خرید دستگاه تصفیه آب به مشاوره نیاز دارید؟

از طریق شماره زیر با کارشناسان ما در تماس باشید.

قیمت و خرید فیلتر ممبران

جهت خرید انواع فیلتر و همچنین فیلتر ممبران، باید بدانید که برند های متفاوتی در بازار وجود دارد که قیمت هر فیلتر با توجه به شرکت سازنده و اعتبار آن متغیر خواهد بود. بنابراین با توجه به این مورد و نوسانات بازار نمی‌توان قیمت مشخصی برای فیلتر ممبران یا دیگر فیلترهای تصفیه آب ارائه داد.فروشگاه گوارنوش یکی از مراکز معتبر فروش دستگاه تصفیه آب، فروش انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب، یخچال، لباسشویی و ماشین ظرفشویی است که مفتخر است بهترین و معتبرترین محصولات را با برترین برندهای روز دنیا به همراه خدمات پس از فروش به مشتری ارائه دهد. شما می‌توانید در صورتی که سوال یا مشکلی در مورد دستگاه آب تصفیه کن، انواع فیلتر تصفیه آب، یا حتی خرید آن‌ها دارید با این فروشگاه تماس گرفته و در کنار بهرمندی از مشاوره رایگان از قیمت ها مطلع شوید. همچنین فروشگاه گوارنوش پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته در پیام رسان واتساپ را داراست که مشتریان با خیال راحت خرید خود را انجام و مشکلات خود را برطرف نمایند.

سخن پایانی

آنچه در این مطلب بیان شد، نحوه تشخیص فیلتر ممبران اصلی از تقلبی بود. ابتدا به نقش این فیلتر در دستگاه تصفیه پرداختیم و بیان کردیم که این فیلتر قلب دستگاه تصفیه آب است. دستگاهی که این فیلتر را دارا باشد جهت خرید و استفاده بسیار ایده‌آل است. سپس ذکر کردیم که فیلترهای تقلبی در بازار زیاد شده است و از آنجایی که فیلتر ممبران حساسیت‌های خود را دارد باید از چگونگی تشخیص اصل یا تقلبی بودن ممبران را حین خرید اطلاع داشته باشید.
در نهایت این که خرید از یک فروشگاه معتبر می تواند خیال شما را از بابت فیلتر و محصولات اصل و اورجینال آسوده کند. فروشگاه گوارنوش جزو آن دسته از فروشگاه‌ها می باشدکه کیفیت برتر شعار آن هاست. شما می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین سفارشات خود را ثبت کنید و محصولی با کیفیت و اورجینال را تحویل بگیرید. با مطالعه این مطلب می‌توانید اصل یا تقلبی بودن ممبران را تشخیص دهید و نسبت به خرید فیلتر اورجینال و با کیفیت اقدام نمایید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: برای اطلاع از محصولات جدید و تخفیفات دوره ای گوارنوش صفحه اینستاگرام فروشگاه را دنبال کنید. 

1 1 رای دهید
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
تمام نظرات را نمایش بده