خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب

رفع مشکل قطع نشدن خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب

چگونه مشکل قطع خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه را حل کنیم؟ یکی از مشکلاتی که ممکن است در دستگاه های تصفیه آب با آن روبرو شویم و در بسیاری از دستگاه ها گاها مشاهده می گردد قطع شدن جریان خروجی آب فاضلاب می باشد. در مرحله اول بهتر است با حالت نرمال و عملکرد درست دستگاه های تصفیه آب در دفع فاضلاب آشنا شویم. پس در ادامه مطلب و راهکارهای رفع این مشکل با ما همراه باشید.

عملکرد درست دستگاه های تصفیه آب در دفع فاضلاب به این صورت است که هنگام روشن شدن دستگاه آب تصفیه شده به دروم مخزن ذخیره هدایت می‌شود که در این زمان، خروجی فاضلاب نیز وجود دارد که بعد از پر شدن مخزن، دستگاه باید بطور کامل خاموش شده و جریان آب خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب نیز کاملا قطع گردد. دقیقا مشکل در همین جا رخ می دهد که گاها ممکن است خروجی فاضلاب بطور کامل قطع نشود و این مسئله ای است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم تا با رفع آن از ایجاد مشکلات اساسی دیگر در دستگاه تصفیه آب خانگی خود جلوگیری نماییم. اما راهکار چیست؟

عوامل موثر در خرابی خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب

در مشکل قطع خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب عوامل مختلفی دخیل هستند که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره شده است. همانطور که در بالا اشاره کردیم ممکن است پس از خاموش شدن دستگاه، خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب قطع نشود. اگر با این مشکل روبرو هستید که دستگاه تصفیه آب روشن می باشد اما آب تصفیه نمی شود » عمده مشکلات دستگاه تصفیه آب

برای اینکه متوجه مشکل قطع نشدن جریان خروجی شویم، چند راهکار وجود دارد:

هنگامی که دستگاه به برق متصل است، شیر ورودی آب را باز کنید و شیر روی مخزن و شیر میکس را ببندید. شیر روی سینک را باز کنید، در این حالت باید یک باریکه آب از شیر برداشت خارج شود. در این حالت اگر آب بیشتر هم خارج شود دستگاه مشکلی ندارد. در غیر این صورت با ما همراه باشید:

خرابی قطعه محدود کننده فاضلاب

خرابی قطعه محدود کننده فاضلاب یکی از دلایلی می باشد که ممکن است به ایجاد این مشکل در دستگاه تصفیه آب خانگی شما بینجامد. احتمال خراب شدن این قطعه از دستگاه تصفیه آب به دلیل عبور دائمی آب غلیظ همراه با املاح زیاد و کیپ شدن مسیر آن وجود دارد که منجر به قطع شدن دائم خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب می گردد. در صورت مسدود شدن قطعه فلو یا محدود کننده فاضلاب باید سریعا آن را تعویض نمود که در غیر این صورت ممکن است فیلتر ممبران دستگاه را نیز خراب کند.

محدود کننده فاضلاب قطعه ای استوانه ای شکل می باشد که وظیفه کنترل جریان آب خروجی دستگاه تصفیه آب به فاضلاب را برعهده دارد. آب پس از عبور از فیلتر ممبران وارد این قطعه محدود کننده می گردد و سپس به فاضلاب می ریزد. در صورت عدم وجود این قطعه بر روی دستگاه آب با سرعت زیادی وارد فاضلاب شده و تصفیه آب انجام نمی گیرد. یکی از راه های تشخیص این خرابی بدین صورت می باشد که آب در هنگام عبور از قطعه محدود کننده صدایی مانند صدای سوت تولید می کند که در صورت عدم شنیده شدن این صدا باید احتمال گرفتگی مسیر خروجی فاضلاب و خرابی این قطعه را بدهیم. قابل ذکر است که این قطعه به سختی خراب می شود و دارای عمر بالایی می باشد ولی بهتر این است که هر زمان فیلتر ممبران را عوض می کنید قطعه محدود کننده را نیز بازدید و تعویض نمایید. پس در صورت خرابی این قطعه سریعا آن را تعویض نموده زیرا که در عرض چند دقیقه می تواند فیلتر ممبران را نیز خراب نماید.

گرفتگی اتصالات هوزینگ فیلتر ممبران

گرفتگی اتصالات هوزینگ فیلتر ممبران از دیگر عواملی است که ممکن است به قطع خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه منجر شود. در قسمت خروجی پساب از محفظه یک اتصال زانویی استفاده می گردد که گرفتگی و کیپ شدن آن موجب ایجاد این مشکل در دستگاه شما می گردد. قابل ذکر است که این زانویی به ندرت مسدود می شود ولی در صورت کیپ شدن و گرفتگی سبب جلوگیری از خروج فاضلاب دستگاه می شود. در صورت خرابی این قطعه بهتر می باشد سریعا به تعویض آن اقدام نمایید زیرا در صورت عدم تعویض به موقع هوزینگ فیلتر ممبران، ممکن است موجب خرابی فیلتر ممبران و سایر فیلترهای دستگاه گردد.

 سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با علت قطع خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب آشنا کنیم و راهکارهای لازمه در این خصوص را به شما بیان نماییم. امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه این مطالب باعث عملکرد بهتر و دوام بالاتر دستگاه شما شده و قدمی هرچند کوچک در رفع این مشکل شما برداریم. همچنین همکاران ما در بخش پشتیبانی می توانند در زمینه نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب و رفع ایرادات و مشکلات آن شما را راهنمایی نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *