طریقه هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی

آموزش نحوه هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی

هواگیری دستگاه تصفیه آب یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای دستگاه های تصفیه آب خانگی بوجود آید. دستگاه تصفیه آب از جمله دستگاه های پرکاربرد و بسیار مهم برای خانه های ما می باشند که این دستگاه ها نیز ممکن است دچار مشکلاتی شوند. بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلات بیشتر بر روی دستگاه ها در اسرع وقت به رفع آن مشکل بپردازیم. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با طریقه هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی بطور کامل آشنا نماییم؛ پس با ما همراه باشید.

چه زمانی نیاز به هواگیری دستگاه تصفیه آب داریم؟

چه زمانی نیاز به هواگیری دستگاه تصفیه آب داریم؟ در ابتدا باید به شما عزیزان بگوییم که دستگاه های تصفیه آب خانگی معمولا در هنگام تعویض فیلتر نیاز به هیچگونه هواگیری خاصی ندارند و هوای درون دستگاه بطور کامل در طی چند روز از آن خارج می گردد. اما در مواردی نیاز به هواگیری دستگاه های تصفیه آب داریم که در قسمت زیر به آن ها اشاره می‌نماییم.

» خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

۱- دستگاه تصفیه آب به درستی عمل می نماید اما خاموش نشده و یکسره کار می کند.

این حالت اولی است که ممکن است برای دستگاه های تصفیه آب خانگی رخ دهد. در این حالت مقداری هوا در دستگاه محبوس شده و مانع از بالا رفتن فشار دستگاه تصفیه آب و تشخیص آن توسط سنسور می‌شود که این امر سبب خاموش نشدن دستگاه می‌گردد. اما راه حل چیست؟ برای رفع این مشکل در حالی که دستگاه تصفیه در حال کار می باشد لازم است لوله آب تصفیه شده خروجی از ممبران و یا لوله ورودی به سنسور فشار بالا را خارج نمایید و اجازه دهید تا هوای محبوس شده خارج گردد و آب از لوله به صورت روان سرازیر شود. البته این حالت ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار هوای داخل مخزن نیز رخ دهد که در ادامه به تنظیم فشار هوای مخزن تصفیه آب نیز خواهیم پرداخت.

۲- هنگام باز کردن شیر برداشت، آب با فشار و به صورت ضربه ای و همزمان با هوا خارج می شود.

در این حالت بطور مشخص مقداری هوا در فیلترهای بالایی دستگاه تصفیه آب و در مسیر لوله ها محبوس گردیده که باعث می شود آب با فشار و هوا خارج شود. در صورت وجود این مشکل باید لوله آب بین فیلترهای ۵ و ۶ دستگاه تصفیه را خارج نموده و اجازه دهید دستگاه در این حالت مقداری کار کند تا هوای محبوس شده در آن خارج گردد و همچنین اجازه دهید مخزن کاملا خالی شود. باید متذکر شویم که در صورت عدم انجام این کارها نیز این هوای محبوس شده به مرور و با فشار از دستگاه خارج می شود.

۳- موتور دستگاه در حال کار است ولی هیچ آبی تولید نمی شود.

حالت سوم بیشتر زمانی که فشار آب ورودی به دستگاه کم باشد رخ می دهد. در این حالت مقداری هوا در بالای قسمت هوزینگ فیلتر سوم محبوس گردیده که باعث می شود آب نتواند از آن عبور نماید. برای رفع این مشکل لازم است هوزینگ مرحله سوم را کمی باز نموده و اجازه دهید مقداری آب از لبه هوزینگ به بیرون سرازیر شود. با انجام این کار مشکل شما در عدم تولید آب دستگاه نیز رفع می‌گردد.

نحوه تنظیم فشار آب دستگاه تصفیه آب خانگی

پس از هواگیری دستگاه تصفیه آب نیاز است تا فشار باد مخزن تصفیه آب را مجددا به حالت استاندارد شرکت برگردانید. برای این منظور در ابتدا لازم است تا فشار استاندارد تعیین شده توسط کارخانه سازنده دستگاه تصفیه آب را بدانید. سپس شیر خروجی مخزن آب دستگاه را باز نموده تا تمام آب درون آن خارج شود. در مرحله بعد و بعد از خروج آب مخزن سر یک تلمبه را به سر دیگر مخزن متصل نموده و با تلمبه زدن آب مانده در مخزن را خارج کنید. این فرآیند را تا زمانی که تمام آب مخزن بطور کامل خارج شود انجام دهید. در این مرحله مخزن شما آماده بارگذاری فشار مجدد می باشد. معمولا مخزن اکثر دستگاه های تصفیه آب خانگی در فشاری بین ۵ تا ۷ بار تنظیم می شود و برای تنظیم فشار باد آن بهتر است از فشار سنج کمک گرفته شود. توجه داشته باشید در صورتی که در این زمینه اطلاعات کافی و تخصص لازم را ندارید بهتر است که از یک متخصص دستگاه های تصفیه آب کمک بگیرید.

فشار باد مخزن دستگاه تصفیه آب

فشار باد مخزن دستگاه تصفیه آب همانطور که به آن در مطلب گذشته اشاره داشتیم، فشاری بین ۵ تا ۷ بار می باشد. همچنین این فشارها می تواند با توجه به حجم و مدل دستگاه تصفیه آب با هم متفاوت باشد.

» عیب یابی و بررسی مشکلات مخزن تصفیه آب خانگی

اگر فشار مخزن تصفیه آب تنظیم نباشد چه اتفاقی می افتد؟

بالا و یا پایین بودن فشار باد مخزن تصفیه آب تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد دستگاه خواهد گذاشت و در صورت تنظیم نبودن آن، می تواند باعث خرابی جدی در دستگاه تصفیه آب گردد. از این رو فشار مخزن همواره باید بر روی عدد مناسب دستگاه تنظیم شود تا از بروز هرگونه خرابی و صرف هزینه های گزاف تعمیر جلوگیری به عمل آید. بهتر است که تنظیم فشار باد مخزن دستگاه تصفیه آب خود را به دست یک متخصص بسپارید.

سخن پایانی

هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از مهم ترین و ضروری ترین کارهایی است که برای بهبود عملکرد دستگاه و رفع مشکلات ناشی از آن باید بر روی دستگاه تصفیه آب انجام گیرد. این کار علاوه بر عملکرد صحیح دستگاه باعث می گردد تا طول عمر قطعات آن نیز افزایش یابد. در صورت وجود هر یک از مشکلاتی که در مقاله فوق به آن اشاره شد می توانید فرآیند هواگیری را طبق توضیحات انجام دهید و از تجمع توده های هوا در قسمت های مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی خود جلوگیری نمایید. همچنین به شما عزیزان توصیه می کنیم که در صورت نداشتن تجربه و ابزار مناسب این کار، حتما انجام آن را به یک متخصص بسپارید تا از بروز هرگونه مشکل و هزینه اضافی جلوگیری به عمل آید. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل با تیم پشتیبانی مجموعه تماس گرفته تا این عزیزان براحتی شما را راهنمایی نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *