بهترین انواع رادیاتور شوفاژ

رادیاتور چیست؟

رادیاتور یا همان شوفاژ وسیله ای هستند که برای گرم کردن محیط اطراف مورد استفاده قرار می گیرد و انواع مختلفی دارد. در این مقاله سعی داریم به سوالات رادیاتور چیست و چه کاربردی دارد؟ پاسخ بدهیم و بهترین برند رادیاتور موجود در بازار ایران را معرفی کنیم، همچنین مزایا و معایب انواع رادیاتور را شرح دهیم. فروشگاه دستگاه تصفیه آب گوارنوش عرضه کننده با کیفیت ترین و بهترین رادیاتور و پکیج با قیمت مناسب می باشد. برای استفاده از تخفیفات ویژه برای خرید انواع رادیاتور، پکیج و ارزانترین رادیاتور پنلی به فروشگاه اینترنتی تصفیه آب گوارنوش مراجعه کنید.

رادیاتور چیست؟

رادیاتور یا همان شوفاژ یک وسیله گرمایشی است که جهت گرم کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرد. رادیاتورها توسط جریان همرفتی، گرما را به محیط منتقل می کنند. در این روش، گرما یا همان هوای گرم به دلیل سبک بودن به سمت بالا حرکت کرده و قسمت هایی از هوای اطراف که هنوز گرم نشده است جای آن را می گیرد.

چگونگی عملکرد رادیاتور:

در منازل برای راه اندازی رادیاتور، می بایست ابتدا موتور شوفاژخانه در ساختمان باز شود تا آب گرم شده و سپس به منبع انبساط انتقال یابد. آب از منبع انبساط وارد شوفاژ یا همان رادیاتور منازل می شود و توسط جریان همرفتی محیط را گرم می کند. لذا در حال  حاضر هر کدام از واحدهای مسکونی، برای عبور آب گرم از رادیاتور از پکیج دیواری در منزل خودشان استفاده می کنند.

توانایی و مزایای رادیاتورها

  • رادیاتورها (شوفاژ) راندمان بسیار بالایی دارند.
  • رادیاتورها بسیار سریع فضای محیط را گرم می کنند.
 • برای حداکثر توان تشعشعی، دمای بالایی دارد.
 • در هر محیط و مکانی با هر میزان عملکردی که دارد، دارای حداکثر توانای گرمایی است.
 • قابلیت رفتار دینامیکی بهینه و مناسب دارند بدین صورت که گرما مدت زمان طولانی در محیط باقی می ماند.

انواع رادیاتور

همانطور که گفته شد رادیاتورها، گرما را از طریق تابش و جا به جایی انتقال می دهند که معمولا ۱/۳ گرمای خود را به صورت تابشی و ۲/۳ را از طریق جا به جایی به هوای اتاق منتقل می کنند. بر روی رادیاتور شوفاژ هیچ گونه موتور یا وسیله نقلیه تعبیه نشده است به همین دلیل نمی توانیم بر روی دما و رطوبت نسبی اتاق کنترلی داشته باشیم. همانطور که می دانید با افزایش گرما، رطوبت کاهش می باید و شما می توانید از دستگاه های بخور برای تامین رطوبت محیط استفاده کنید.

رادیاتورها از لحاظ بدنه، جنس های مختلفی نظیر آلمینیومی، مسی، چدنی و فولادی دارند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارد، همچنین از نظر شکل ظاهری انواع گسترده ای دارد که می توان به پره ای، پانلی یا پنلی، حوله خشک کن، شیشه ای، قرنیزی و لوله ای اشاره نمود. در میان رادیاتور شوفاژها برای انتقال حرارت مس بهترین گزینه است اما به دلیل هزینه بسیار بالای آن مقرون به صرفه نیست.

انتخاب بعدی پس از مس، آلمینیوم است که بهترین انتقال حرارت را دارد و دچار زنگ زدگی هم خواهد شد. رادیاتورهای آلمینیومی به سه روش تولید می شوند: رادیاتورهای آلمینیومی تمام دایکاست، رادیاتورهای آلمینیومی اکسترود و رادیاتورهای آلمینیومی دایکاست اکسترود. در ساخت رادیاتورها برای باله ها از مس و برای لوله ها از آلمینیوم استفاده می شود. در عین حال که مس و برنج خاصیت خنک کنندگی بالاتری دارند اما به علت مقرون به صرفه بودن بیشتر از فلز آلمینیوم در ساخت رادیاتور شوفاژ استفاده می شود. حال می خواهیم رادیاتورها را از نظر ظاهری معرفی و بررسی کنیم.

رادیاتورهای پره ای

رادیاتور شوفاژهای پره ای در دو نوع فولادی و آلمینیومی تولید می شوند و از قدیمی ترین نوع شوفاژ به حساب می آیند. برای ساخت نوع فولادی، اغلب از ورق فولاد با ضخامت ۱.۲۵ میلی متر استفاده شده و پره های آن با پرس شدن ورقه های فولادی و سپس جوش دادن آن ها ساخته می شود. از معایب رادیاتورهای پره ای که از جنس فولاد هستند؛ عدم امکان تعویض پره ها و ظرفیت هدایت حرارتی پایین آن نسبت به جنس آلمینیومی است.

رادیاتور شوفاژهای فولادی در برابر خوردگی هم مقاومت کمتری دارند. یکی از عواملی که ممکن است هنگام خرید شوفاژ، رادیاتورهای پره ای فولادی مورد انتخاب واقع شود، به علت قیمت مناسب آن ها نسبت به جنس آلمینیومی است. اما توصیه می کنیم در مناطق مرطوب که احتمال خوردگی و زنگ زدگی بالاتر است، رادیاتور شوفاژ آلمینیومی استفاده کنید.

انواع رادیاتور شوفاژ پره ای

مزایای رادیاتورهای پره ای:

 • با توجه به متراژ محیط مورد نظر می توانید، تعداد پره های آن را انتخاب کنید.
 • امکان تعویض پره ها در صورت سوراخ شدن و هرگونه خرابی وجود دارد.
 • توانایی بالایی در انتقال حرارت دارد.
 • دوام و طول عمر این نوع رادیاتور ها نسبت به انواع دیگر بیشتر می باشد.

 رادیاتورهای پنلی یا پانلی

رادیاتور شوفاژهای پانلی یا پنلی نسل جدید رادیاتورها هستند که برای انتقال گرما در مکان های مختلف استفاده می شود. رادیاتورهای پنلی که می توان گفت بهترین رادیاتور موجود در بازار می باشد، اغلب مسطح هستند و انرژی تابشی را به محیط داخلی انتقال می دهند. لایه های داخلی این نوع رادیاتور شوفاژها از جنس فولاد و قسمت بیرونی آن از جنس پلی استر است به همین دلیل امکان زنگ زدگی، خوردگی و خراشیدگی را کاهش می دهد. معمولا رنگ بدنه این رادیاتورها سفید بوده اما در صورت هماهنگ نبودن رنگ سفید با فضای شما، می توانید درخواست تغییر رنگ دلخواه خود را به کمپانی سازنده بدهید. رادیاتور پنلی یا پانلی با ورود به بازار نقایص نسل های قبل از خود را برطرف نموده است.

رادیاتور شوفاژ پنلی

انواع رادیاتور پنلی یا پانلی

رادیاتور پنلی با توجه به تعداد پنل ها و کانکتورهای بکار رفته در ساخت این سیستم، دسته بندی و نام گذاری می شوند. انواع رادیاتورهای پنلی با توجه به تعداد پنل و کانکتور به شرح زیر می باشد:

 • رادیاتور تک پنلی
 • رادیاتور تک پنلی تک کانکتور
 • رادیاتور دو پنلی
 • رادیاتور دو پنلی تک کانکتور
 • رادیاتور دو پنلی دو کانکتور
 • رادیاتور سه پنلی سه کانکتور

لازم به ذکر است که با افزایش سطح طول پنل ها نیز افزایش می یابد و رابطه مستقیم باهم دارند.  رادیاتورهای دو یا سه پنلی نسبت به تک پنلی کارایی و طول عمر بیشتری دارد اما از تک پنلی ها می شود در فضاهای کوچکتر استفاده نمود. این نوع رادیاتورها که نسل جدید رادیاتور شوفاژ به شمار می آید تناسب بیشتری با دکوراسیون داخلی منزل دارد.

مزایای رادیاتور شوفاژ پنلی

 • رادیاتور پنلی  دارای بازدهی گرمایی بیشتر نسبت به مدل پره ای
 • سبک و دارای وزن کمی هستند.
 • زیبا و متناسب با هر نوع دکوراسیون می باشد.
 • کمتر به گردش آب نیاز دارد.
 • به دلیل فولادی بودن سازگاری بیشتری با پکیج ها دارد.
 • درصد انتقال حرارت بیشتر توسط تشعشع که در نتیجه آسایش حرارتی بالاتری را به دنبال دارد.

رادیاتورهای حوله خشک کن

رادیاتورهای حوله خشک کن که اصولا در حمام جایگذاری می شود و جهت خشک نمودن لباس، حوله و گرم کردن محیط حمام مورد استفاده قرار می گیرد. این شوفازها از لوله های پنلی افقی ساخته شده اند تا لباس و حوله بر روی این لوله ها آویز شود.

رادیاتور شوفاژ حوله خشک کن

رادیاتورهای قرنیزی

رادیاتور قرنیزی یکی از جدیدترین نوع رادیاتور شوفاژها به حساب می آید. همان گونه که از اسمشان پیداست همانند قرنیز در انتهای دیوارها نصب می شوند. این سیستم ها جنبه دکوراتیو داشته و در طرح ها و رنگ های مختلف در دو نوع آبی و برقی تولید می شوند. لایه خارجی آن ها از جنس آلمینیوم بوده که در پشت آن ها لوله های آب گرم قرار داده شده است.

 رادیاتورهای شیشه ای

امروزه هم خوانی دکوراسیون داخلی منازل با سیستم های تاسیساتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که توزیع سیستم های گرمایشی فضای خانه را تا حدودی اشغال می کند و محدویت هایی را در چیدمان وسایل ایجاد کرده، به همین دلیل استفاده از رادیاتور شوفاژ شیشه ای بسیار طرفدار پیدا کرده است. به طور مثال این سیستم ها به صورت یک قاب عکس همراه تصویری زیبا به انتخاب و سفارش مشتری تولید و نصب می گردد و علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به دکوراسیون خانه می دهد، گرمایی مطلوب تولید می کند.

رادیاتور شوفاژ شیشه ای

این نوع شوفاژها برای گرم کردن فضا نیاز به آب گرم دارند که از پکیج، دیگ یا هر منبع گرمایشی مناسب تامین می شود. این نوع رادیاتور شوفاژها در طرح های متنوعی تولید و به بازار عرضه می گردد. رادیاتورهای شیشه ای راه حل مناسبی برای استفاده بهینه از فضای درون منزل است و طراحان داخلی آن را بسیار توصیه می کنند. رادیاتورهای شیشه ای در عین حال که راندمان بالایی دارند، مصرف انرژی آنها بسیار پایین است و  گرید مصرف انرژی آن A می باشد. دوام و عمر طولانی دارند و در برابر رسوب و زنگ زدگی مقاوم هستند. این رادیاتورها نصب آسانی دارند و به راحتی می توانید آن ها را جا به جا کنید.

راهنمای خرید و معرفی بهترین مارک رادیاتور شوفاژ

شما عزیزان هنگام خرید و انتخاب رادیاتورها می بایست به چند نکته دقت کنید؛ در قدم اول گارانتی و اصالت کالا، خدمات پس از فروش و همچنین راندمان حرارتی از عواملی بسیار مهمی هستند که نباید از آن غافل شوید. یک رادیاتور شوفاژ خوب و با کیفیت دارای راندمان خوب با ظرفیت حرارتی بالا است. حین خرید به سازگاری رادیاتور با فضای مورد نظر و همچنین هم خوانی آن با سیستم تولید گرما، کم مصرف بودن و ماندگاری حرارت در محیط به مدت طولانی نیز توجه کنید و حتما از کارشناس مورد نظر کمک بگیرید. کارشناسان فروشگاه تصفیه آب گوارنوش ۲۴ ساعته آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در این زمینه می باشند. در این مطلب، گوارنوش پس از بررسی و تحقیقات به عمل آماده از مشتریان و میزان رضایت آن ها در این زمینه، به معرفی چند نمونه از بهترین مارک رادیاتور شوفاژ پرداخته است.

ایران رادیاتور

 شرکت ایران رادیاتور توسط آقای نادر شکیب در ۱۹۳۶ بنیان گذاری شد. در سال ۱۳۵۹ اولین رادیاتور آلمینیومی پره ای را تولید و روانه بازار کرد. قیمت این محصول با توجه به زیبایی و وزن کمی که دارد، بسیار مناسب است. یکی از قابلیت های این محصول این دارد این است که می توان خارج از کارخانه به تعداد پره های آن اضافه کرد.

 شرکت ایران رادیاتور پس از تولید رادیاتورهای آلمینیومی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته نظیر پوشش دهی با رنگ اپوکسی، کنترل کیفیت پیشرفته و افزایش راندمان و عملکرد عالی در دمای بالا در سال ۱۳۹۳ رادیاتور پنلی یا پانلی فولادی با دو کنکتور در اندازه های ۶۰، ۸۰، ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۴۰ و ۱۸۰ سانت تولید کرد. از مزایای و ویژگی های رادیاتور پنلی ایران رادیاتور می توان به تمیز کردن آسان، ظاهر زیبا و شکیل و راندمان حرارتی بالا آن اشاره کرد. رادیاتورهای پنلی ایران رادیاتور دارای دو عدد اتصال دهنده می باشد که موجب تولید و انتقال حرارت و گرمای بیشتر به محیط می شود. ورقه های که برای ساخت این محصول بکار می رود نیز بسیار با کیفیت می باشد. محصولات ایران رادیاتور با حفظ اصالت دارای ۱۰ سال گارانتی و خدمات پس از فروش بدون قید و شرط است.

بوتان

شرکت بوتان در سال ۱۳۳۲ توسط آقای خلیلی تاسیس گردید. شرکت بوتان به علت تولیدات با کیفیت در زمینه رادیاتور و پکیج موفق به دریافت گواهینامه واحد نمونه از تحقیقات صنعتی ایران و موسسه استاندارد شده است. شرکت بوتان در سال ۱۳۸۷ اولین رادیاتور گرمایشی برند خود را به مرحله تولید رساند که به علت کیفیت بالا در مدت زمان کوتاهی مورد علاقه خانواده های ایرانی برای تامین سیستم گرمایشی منازل شد.

شرکت بوتان رادیاتور آلمینیومی را در مدل های ایل پریمو، ویتوریا و النا تولید و عرضه کرد. از مزایای این برند معتبر و شناخته شده استفاده از قطعات با کیفیت ایتالیایی در ساخت رادیاتور بوتان، ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران و تنوع محصولات تولیدی است. از دیگر افتخارات این شرکت می توان به کسب لوح تقدیر پیشکسوت صنعتی از وزارت صنایع، لوح صنعت سبز از سازمان محیط زیست و منتخب واحد نمونه کشوری  در کیفیت و استاندارد اشاره نمود.

ایساتیس

شرکت برند تجاری ایساتیس واقع در شهر یزد می باشد که در سال ۱۳۸۵ با مدیریت آقای حسین آبادی شروع به فعالیت کرد. جنس بدنه رادیاتورهای پنلی یا پانلی ایساتیس از ورقه های فولاد است. رادیاتورهای پنلی ایساتیس قابلیت نصب دو طرف، ظرفیت حرارتی و بازدهی گرمایی بالایی دارند. در ساخت این محصولات از بهترین و منحصر به فردترین تکنولوژی رنگ استفاده شده است.

از دیگر مزایای رادیاتور پنلی ایساتیس (بهترین مارک رادیاتور پنلی) این است که به راحتی تمیز می شوند، سبک هستند و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند. رادیاتورهای پنلی ایساتیس در دو نوع آفتابی و ایکاروس با اندازه های ۴۰، ۵۰، ۶۰، ۸۰، ۱۰۰ تا ۲۰۰ سانت تولید شده اند. این رادیاتورها با انواع پکیج، سیستم های مرکزی و موتورخانه ها سازگار هستند. محصولات شرکت ایساتیس با ۱۵ سال گارانتی و خدمات پس از فروش بدون قید و شرط برای مشتریان عزیز ارائه می گردد.

لورچ

برند لورچ یکی از بهترین مارک رادیاتور پنلی می باشد این شرکت در سال ۱۳۵۷ تاسیس گردید و دفتر مرکزی آن در شهر اصفهان است. شرکت لورچ در سال ۱۳۹۳ تولید رادیاتور پنلی را آغاز کرد. ساخت رادیاتورهای پنلی لورچ مطابق استانداردEN0130  بوده و بدنه آن ها از فولاد ساخته می شود. رادیاتورهای پنلی لورچ نسبت به برندهای دیگر بازدهی حرارتی بالاتری دارد و این قابلیت باعث می شود زمانی که از آبگرم درون پکیج استفاده می کنیم، رادیاتورها دیرتر سرد شود. این شرکت برای رنگ کردن رادیاتورها از تکنولوژی نانو بهره می گیرد. از دیگر مزایای رادیاتورهای لورچ نظافت آسان، بازدهی حرارتی بالا و صرف انرژی کمتر اشاره نمود. رادیاتورهای پنلی لورچ دارای ۱۲ سال گارانتی بدون قید و شرط، خدمات پس از فروش و نصب رایگان می باشند.

سخن پایانی

ما سعی کرده ایم که در این مطلب شما را با مفهوم رادیاتور، چگونگی عملکرد و کارایی آن، معرفی بهترین مارک رادیاتور شوفاژ و همچنین انواع مختلف رادیاتور  آشنا کنیم تا بهنگام خرید با توجه به فضای مورد نظر خودتان، بهترین انتخاب را داشته باشید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید رادیاتور مناسب مقاله راهنمای خرید رادیاتور را مطالعه کنید. فروشگاه تصفیه آب اینترنتی گوارنوش عرضه کننده بهترین مارک رادیاتور شوفاژ با نازل ترین قیمت می باشد.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید اینترنتی رادیاتور پنلی ایران رادیاتور و بهترین مارک رادیاتور شوفاژ و اطلاع از قیمت ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

در صفحه های اجتماعی همراه ما باشید:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
2 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
تمام نظرات را نمایش بده

سلام دوست عزیز. خوشحالیم که استفاده کردید.

ممنونیم از راهنمایی های خوبتون