تفاوت دستگاه تصفیه آب بدون برق و مخزن با مخزن دار

تفاوت دستگاه تصفیه آب بدون برق و مخزن با دستگاه برقی

عمدتا دستگاه های تصفیه آب برای راه اندازی و تصفیه آب از جریان برق استفاده می کنند. در کنار این دستگاه های برقی، نوع خاصی از دستگاه تصفیه آب خانگی تولید شده است که برای تصفیه آب نیاز به جریان برق ندارند. دستگاه های غیر برقی از طریق فیلتربندی این کار را انجام می دهند. در ادامه به شرح دستگاه تصفیه آب بدون نیاز به برق ( تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون ) و تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن پرداخته ایم.

برخی از دستگاه های تصفیه آب برقی دارای یک مخزن هستند که هم فشار آب را تنظیم می کنند و هم محلی برای نگه داری آب محسوب می شوند تا در زمان قطعی آب از آب ذخیره در مخزن استفاده شود. اما بدون مخزن هم استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی امکان پذیر است. در این مقاله با نوع دیگری از آب تصفیه کن بدون برق که به روش اولترافیلتراسیون عمل می کند آشنا خواهید شد. برای درک بیشتر این مقاله ابتدا مقاله زیر را مطالعه کنید:

» انواع روش های تصفیه آب

معرفی دستگاه تصفیه آب اولترافیلتراسیون UF بدون برق و مخزن

اولترافیلتراسیو (Ultrafilteration) یک روش تصفیه آب مدرن و پیشرفته است که برای شیرین کردن آب از ممبران خاصی بهره می گیرد این ممبران مشابه همان چیزی است که در تصفیه آب اسمز معکوس استفاده می شود با این تفاوت که منافذ آن بزرگتر است و از پلی پروپیلن ساخته شده است. در روش اولترافیلتراسیون از طریق فیلتربندی صحیح آب مناسب آشامیدن تولید می شود و نیاز به الکتریسیته ندارد. در این روش تمام میکروارگانیسم های موجود در آب، همچنین کوچکترین ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها از بین می رود و در نهایت آب خالصی تولید می شود. در این روش رسوبات و جامدات بسیاری در پره ها و منافذ دستگاه از بین می روند اما باید بدانید که این روش به نسبت روش اسمز معکوس RO کارایی کمتری دارد.

 

دستگاه تصفیه آب اولترافیلتراسیون بدون برق و بدون مخزن

 

تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن

همانطور که قبلا مطرح کردیم مخزن دستگاه های تصفیه آب خانگی محل ذخیره آب برای مواقع اضطراری است. اما مشکلی که وجود دارد این است که اگر آب به مدت طولانی در مخزن بماند دیگر قابل استفاده نیست چرا که همانطور که می دانید آب راکد محل مناسبی برای رشد باکتری می باشد. تنها مزیت این مخزن ها به هنگام قطعی آب لوله کشی است چرا که وقتی آب قطع شود امکان استفاده از آب درون مخزن وجود خواهد داشت. برای اینکه شما عزیزان بتوانید حتی در طولانی مدت از این آب استفاده کنید، مخزن ضدباکتری تانک پک را پیشنهاد می کند.

»خرید مخزن ذخیره آب برند تانک پک

مزایای تصفیه آب بدون مخزن:

از تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن در این است که دستگاه های بدون مخزن نیاز به هواگیری ندارند. چرا که معمولا مخازن ذخیره آب باعث به وجود آمدن خلا می شوند که اگر به درستی هواگیری نشود، تاثیر منفی بر روی عملکرد، کارایی و فشار آب خواهد داشت. یکی دیگر از تفاوت ها و مزایایی که دستگاه های بدون مخزن دارند این است که دیگر نیازی به شستشو مخزن نیست چرا که عملا آبی داخل مخزن وجود ندارد که موجب تجمع باکتری شود. دستگاه های تصفیه آب بدون مخزن نیاز به سرویس دائمی ندارد چرا که مشکل هواگیری و یا اختلال در فشار آب ایجاد نمی شود. در مناطقی که فشار آب نرمال و مناسب باشد و مشکل قطعی آب وجود نداشته باشد، دستگاه های اولترافیلتراسیون که همان دستگاه های بدون برق و مخزن هستند، بهترین و ایده آل ترین گزینه می باشند.

»خرید دستگاه بدون برق و مخزن سی سی کا

تصفیه آب خانگی اولترافیلتراسیون بدون برق و مخزن

 

تعداد فیلتر مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب بدون برق و مخزن

در این روش به علت اینکه تمام بار تصفیه بر روی دوش فیلتر های تصفیه آب می باشد، تعداد آن ه ا بسیار مهم است. فیلترهایی که در این دستگاه های بدون برق و بدون مخزن استفاده می شوند عموما از جنس پلیمری یا فلزی یا ترکیبی از این دو می باشد. اغلب تعداد فیلتر های تصفیه آب این دستگاه بیش از ۴ عدد است. دستگاه های اولترافیلتراسیون در حال حاضر ۸ الی ۱۰ فیلتر دارند که تعداد آن ها بسته به کارایی و حجم فیلترها متفاوت است. اما باید بدانید که در حال حاضر ایده آل ترین نوع برای این دستگاه ها، تصفیه آب های ۵ مرحله ای است. قابل ذکر می باشد که هر کدام از این فیلترها وظیفه خاصی دارد و برای میکرواورگانیسم های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب اولترافیلتراسیون

این دستگاه ها توسط فشار آب کار می کنند و نیازی به استفاده از برق نمی باشد. در این صورت مشکل قطعی برق نیز نخواهیم داشت. ( مشکل هواگیری هم کمتر ایجاد می شود) در تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون UF تمام ذرات و اجرام از آب حذف می شود. این نوع روش برای جداسازی گل و لای و اجرامی که شامل گل و لای هستند بسیار مناسب است مخصوصا برای جنوب کشور که در آبشان گل و لای زیاد می باشد، با استفاده از این روش آب به طور کامل تصفیه شده و آب خروجی بسیار سالم و گوارا می باشد.

از مزایای مهم این نوع دستگاه ها این است که نیاز به نگه داری و تعمیر نداشته و تا مدت زمان طولانی نیاز به سرویس کار ندارد. کیفیت آب خروجی در اثر گذر زمان افت نمی کند و به راحتی فیلترهای آن عوض می شوند. در این دستگاه فیلتر ممبران یا غشای میان تهی بکار رفته که بسیار مقاوم بوده و شکسته نمی شود. از دیگر مزایای مهم این دستگاه ها این است که می توانند به راحتی کلر را از آب جدا کنند که این مورد در روش UV امکان پذیر نیست. دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اولترافیلتراسیون UF از نظر کارایی مشابه دستگاه های اسمز معکوس RO می باشد با این تفاوت که فارق از انرژی برق کارش را انجام می دهد.

قیمت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی بدون و مخزن

دستگاه تصفیه آب بدون برق و بدون مخزن جزو دستگاه های پرطرفدار و کاربردی است که به علت نداشتن یکسری امکانات الکتریکی نسبت به دستگاه های برقی قیمت کمتری دارد. قیمت دستگاه های تصفیه آب بدون برق و مخزن اولترافیلتراسیون UF با توجه به چند فاکتور متفاوت و متغییر می باشد:

نوع دستگاه:

دستگاه تصفیه آب بدون برق و مخزن خانگی اولترافیلتراسیون UF انواع مختلفی دارد که نوع زیرسینکی آن ها همانطور که از اسم شان پیداست زیر سینک ظرفشویی نصب می شود. دستگاه های تصفیه آب بدون برق، نمایی در آشپزخانه ندارند و بسیار کم سر و صدا هستند. این دستگاه ها یه صورت رومیزی هم تولید می شوند که مکانیزم ساده ای دارند. در دستگاه های تصفیه آب اولترافیلتراسیون UF رومیزی آب از قسمت بالای دستگاه وارد می شود و پس از عبور از فیلترها خالص می گردد. نوع دیگری از این دستگاه هستند که بر روی شیر نصب می شوند.

تعداد مراحل تصفیه آب:

در حال حاضر در بازار دستگاه های تصفیه آب بدون برق ۳، ۵ و ۶ مرحله ای وجود دارد. واضح است که هرچه تعداد مراحل تصفیه بیشتر باشد، تعداد فیلتر بیشتری بکار برده شده که با توجه به نوع، برند و کارایی آن فیلتر، قیمت دستگاه بالاتر می باشد.

برند دستگاه و فیلتر تصفیه آب:

دستگاه تصفیه آب بدون برق و مخزن با توجه به برند سازنده قیمت متفاوتی دارد که در این زمینه عواملی نظیر شهرت برند خاص، کیفیت دستگاه، نوع و برند فیلترهای بکار ررفته اثر گذار خواهند بود.

فروشگاه گوارنوش دارنده نمایندگی رسمی محصولات سی سی کی، سافت واتر و آکوا عرضه کننده دستگاه های اصل و اورجینال تکنولوژی اولترافیلتراسیون UF با تضمین کیفیت و اصالت کالا می باشد. شما عزیزان می توانید از صفحه محصولات فروشگاه گوارنوش تمامی ویژگی ها و مشخصات دستگاه مورد نظر خود را بررسی نموده و خریداری کنید. فروشگاه گوارنوش به صورت رایگان در زمینه خرید، نصب و خدمات پس از فروش به شما عزیزان مشاوره رایگان می دهد تا بتوانید بهترین دستگاه را با نازل ترین قیمت انتخاب و خریداری کنید. با خرید از گوارنوش، این فروشگاه متخصصان حرفه ای و کارآزموده خود را به محل کار یا منزل شما فرستاده که بدون دریافت هیچ هزینه ای، دستگاه ها را در مدت زمان کوتاه نصب و سرویس کرده و در نهایت کیفیت آب خروجی را تست کنند.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی اطلاع از قیمت ها، با متخصصین فروشگاه تصفیه آب گوارنوش تماس حاصل فرمایید:

در صفحه های اجتماعی همراه ما باشید:

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *